ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ЛІКАРНЯНИХ ПЕДАГОГАМ

У листах від 10.04.2014 р. N 5.1-31-792 та від 26.12.2013 р. N 04-29-3722 ФСС з ТВП розглянув питання щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу тимчасової непрацездатності педагогічним працівникам. Мова йде про особливості оплати допомоги за дні, коли у педагога немає навчальних годин (уроків).

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 10.04.2014 р. N 5.1-31-792

Про розрахунок середньої зарплати для виплати лікарняних педагогам

(Витяг)

Умови оплати праці, посадові оклади, ставки заробітної плати та кількість годин на ставку педагогічним працівникам визначено Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників народної освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 (далі - Інструкція N 102).

Відповідно до п. 68 Інструкції N 102 оплата праці працівників освіти здійснюється за тарифікацією, тобто заробітна плата, встановлена при тарифікації, виплачується цим працівникам щомісяця незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Робочий час педагогічного працівника складається з годин педагогічного навантаження та інших видів робіт (підготовча, виховна, методична, організаційно-педагогічна та інша робота).

Так, згідно з п. 21 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міносвіти від 20.12.93 р. N 455, у межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні виконувати всі види навчально-методичної роботи відповідно до посади, навчального плану.

Тривалість робочого часу, у тому числі і тривалість перебування на робочому місці, встановлюється Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями працівників, трудовими договорами та іншими локальними документами.

У розкладі занять уроки вчителя можуть бути розподілені нерівномірно. У різні дні навчального тижня в одного і того ж учителя, як правило, буває різна кількість уроків. Слід зазначити, що в якийсь день тижня їх може не бути й зовсім.

Якщо педагогічний працівник виконує встановлене педагогічне навантаження (18 год. на тиждень) за три дні, то така робота не вважається роботою на умовах неповного робочого часу (тижня), оскільки ним виконується норма годин на ставку (лист Мінсоцполітики від 22.09.2010 р. N 837/13/84-10).

При цьому дні тижня, в які за розкладом занять у вчителя не передбачено проведення уроків, вихідними для нього не вважаються, оскільки протягом цього часу педагогічний працівник може залучатися до інших видів організаційно-педагогічної діяльності (лист Мінсоцполітики від 30.06.2011 р. N 212/13/116-11). У ці дні педагогічному працівнику можуть надаватися так звані методичні дні, коли працівник займається самоосвітою та роботою в методичному кабінеті. Умови роботи в методичний день установлюються Правилами внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, наказами керівника.

Згідно з частиною 1 статті 35 Закону України від 18.01.2001 р. N 2240 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або часткового компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхового випадку.

Пунктом 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. N 1266, з урахуванням змін, затверджених постановою КМУ від 08.12.2009 р. N 1332 (далі - Порядок), передбачено, що сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми денної (годинної) виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної (середньогодинної) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачено законодавством, на кількість днів (годин), які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

У листі Мінпраці від 19.05.2010 р. N 144/18/99-10 зазначено, що обчислення страхових виплат педагогічним працівникам здійснюється згідно з пунктом 14 Порядкувиходячи з середньоденної заробітної плати за відпрацьований час.

Для педагогічного працівника робочими днями згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності, вважаютьсяробочі дні згідно зі встановленим індивідуальним графіком роботи, в які має нараховуватись заробітна плата відповідно до табеля обліку робочого часу, пропущені через непрацездатність.

Якщо педагогічному працівникові встановлено неповний робочий день у місяцях розрахункового періоду або в періоді, за який виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності, для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця слід застосовувати середньогодинну заробітну плату відповідно до пункту 15 Порядку.

Оплата праці за виконання роботи за тимчасово відсутнього працівника враховується при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, при цьому розрахунок здійснюється згідно з пунктом 14 Порядку, виходячиз середньоденної заробітної плати за відпрацьований час. Тільки у разі встановлення неповного робочого дня застосовується середньогодинна заробітна плата.

Заступник директораТ. Нагорна


ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 26.12.2013 р. N 04-29-3722

Про обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних

(Витяг)

Обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (далі - Порядок).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат, є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески. Таким періодом є останні шість календарних місяців (із першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Відповідно до пункту 14 Порядку середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Відповідно до статті 50 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. А для окремих категорій працівників - учителів, лікарів - законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу (стаття 51 КЗпП).

Відповідно до статті 25 Закону України "Про загальну середню освіту" від 13.05.99 р. N 651 педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності.

Отже, навчальні заняття з учнями проводяться за розкладом, але в окремі дні тижня вони можуть не передбачатися. Водночас, вихідними такі дні не вважаються, оскільки впродовж цього часу вчитель залучається до інших видів організаційно-педагогічної роботи.

Враховуючи зазначене, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності педагогічному працівнику навчального закладу необхідно застосовувати середньоденну заробітну плату, визначену згідно з пунктом 14 Порядку.

Що стосується обчислення середньої заробітної плати у разі виконання педагогічним працівником роботи за тимчасово відсутнього працівника, то у такому разіоплата праці за додаткові години педагогічного навантаження враховується при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, і розрахунок здійснюється згідно з пунктом 14 Порядку.

Таким чином, керуючись нормами пункту 20 Порядку, сума страхових виплат застрахованій особі та оплати за перші п'ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

Заступник директораТ. Нагорна
Кiлькiсть переглядiв: 508

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

ДЕРЖСТАТ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ВІДДІЛ СТАТИСТИКИ У СЛАВУТСЬКОМУ РАЙОНІ

вул. Соборності, 31, м. Славута, 30000, тел./факс (3842) 2-25-43

Надпись: Е-таі1:
Надпись: від

ВІДОМОСТІ З ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ
ПІДПРИЄМСТВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ (ЄДРПОУ)

ГУБЕЛЕЦЬКА ГІМНАЗІЯ УЛАШАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ СЛАВУТСЬКОГО РАЙОНУ

РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ідентифікаційний код 26430643 Правовий статус суб'єкта ЮРИДИЧНА ОСОБА

Керівник ТКАЧУК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ Телефон 80384253341

Орган державної реєстрації - СЛАВУТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА

АДМІНІСТРАЦІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата первинної реєстрації 10.02.2003

Дата та номер останньої реєстраційної дії 08.11.2017 № 16751070004000826

Місце проведення останньої реєстраційної дії СЛАВУТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА

АДМІНІСТРАЦІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Класифікаційні дані:

Місцезнаходження 6823981602 30071 ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛ., СЛАВУТСЬКИЙ Р-Н, . за КОАТУУ С.ГУБЕЛЬЩ, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, БУДИНОК 1

430 КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД)

8.1312 Регіональні та місцеві органи державного управління

Види діяльності за КВЕД-2010:

85.31 Загальна середня освіта;

85.10 Дошкільна освіта.

Дата надання відомостей 16.11.2017 Виконавець ПЕКАЧ Л В

КОНОНЮК Т.І.

КОАТУУ - Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України КОПФГ - Класифікація організаційно-правових форм господарювання КВЕД - Класифікація видів економічної діяльності КІСЕ - Класифікація інституційних секторів економіки

Дата останньої зміни 31 Серпня 2019

Цей сайт безкоштовний!