Зміст роботи практичного психолога у Губелецькому НВК/Files/images/16_1_.png

Психолог у своїй діяльності керується Конституцією України, декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України "Про освіту", чинним законодавством України та положенням про психологічну службу системи освіти України.

Основним завданням діяльності психолога є психологічний супровід діяльності навчального закладу. Основною метою психологічного супроводу навчально-виховного процесу в школі вважається підтримка комфортного освітнього середовища, яке сприяє найбільш повному розвитку інтелектуального, особистісного і творчого потенціалу суб’єктів освітнього процесу.

Одним з напрямків роботи є визначення рівня адаптації учнів та її супровід.
Визначення психологічної готовності майбутніх першокласників до школи виявляє, як правило, категорію дітей, яким необхідна протягом року допомога в розвитку навчальних навичок, формуванні мотиваційної та емоційно-вольової сфери, тому з метою запобігання дезадаптації першокласників, проводиться профілактична робота, яка включає бесіди батьками про індивідуальні особливості першокласників та проблеми, що були виявлені під час дослідження готовності до шкільного навчання, розробляються заходи супроводу дитини.

Контроль за адаптацією першокласників проходить завдяки відвідуванню уроків та занять, спостереження за дітьми під час прогулянок, спілкування, психодіагностичного обстеження.

Психологічна діагностика індивідуальних особливостей учнів, дослідження мотивації навчання, самопочуття учнів на уроках, стосунків у класному колективі та сім’ї дитини, анкетування класоводів та батьків виявляють причини, які перешкоджають адаптації учнів 1-4 класів та сприяють розробці розвивальної роботи.

Успішно застосовується методика консультування вчителів та батьків щодо важливості формування в учнів самостійності, відповідальності, організованості, які необхідні для навчання, а також індивідуальне та групове консультування батьків і вчителів для сумісного пошуку впливів на дитину, з метою подолання труднощів у процесі адаптації. Проводиться діагностична та корекційно-відновлювальна робота з учнями, які цього потребують, а також робота по запиту вчителів та батьків.

В рамках роботи за програмою „Психолого-педагогічні засоби гуманізації навчально-виховного процесу”, проходять дослідження рівня пізнавальної активності учнів, мотивації навчання, а також психологічні дослідження, спрямовані на виявлення соціально-психологічних причин, що лежать в основі негативних явищ - рівня тривожності, рівня емоційного вигорання, акцентуацій характеру, самоактуалізації особистості, інтересів та уподобань учнів.

З метою оптимізації навчально-виховного процесу проводиться психологічна просвіта учнів та батьків.

Кожен рік проводяться засідання педагогічного колективу школи за тематикою:

  • «Адаптація першокласників до навчання»,
  • " Психологія та педагогіка спілкування вчителя з учнем (особистісно-зорієнтоване навчання)»,
  • «Активізація процесу взаєморозуміння між учнями та вчителем»
  • «Конфліктні ситуації в школі і правила їх розв’язання», на запит батьків, педагогів, адміністрації, учнів проводяться індивідуальні та групові психодіагностичні дослідження, консультації, розвивальні заняття.
Кiлькiсть переглядiв: 94

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

ДЕРЖСТАТ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ВІДДІЛ СТАТИСТИКИ У СЛАВУТСЬКОМУ РАЙОНІ

вул. Соборності, 31, м. Славута, 30000, тел./факс (3842) 2-25-43

Надпись: Е-таі1:
Надпись: від

ВІДОМОСТІ З ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ
ПІДПРИЄМСТВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ (ЄДРПОУ)

ГУБЕЛЕЦЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС ‘'ДОШКІЛЬНИЙ
НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД-ШКОЛАIII СТУПЕНІВ" СЛАВУТСЬКОЇ РАЙОННОЇ

РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ідентифікаційний код 26430643 Правовий статус суб'єкта ЮРИДИЧНА ОСОБА

Керівник ТКАЧУК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ Телефон 80384253341

Орган державної реєстрації - СЛАВУТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА

АДМІНІСТРАЦІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата первинної реєстрації 10.02.2003

Дата та номер останньої реєстраційної дії 08.11.2017 № 16751070004000826

Місце проведення останньої реєстраційної дії СЛАВУТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА

АДМІНІСТРАЦІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Класифікаційні дані:

Місцезнаходження 6823981602 30071 ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛ., СЛАВУТСЬКИЙ Р-Н, . за КОАТУУ С.ГУБЕЛЬЩ, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, БУДИНОК 1

430 КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД)

8.1312 Регіональні та місцеві органи державного управління

Види діяльності за КВЕД-2010:

85.31 Загальна середня освіта;

85.10 Дошкільна освіта.

Дата надання відомостей 16.11.2017 Виконавець ПЕКАЧ Л В

КОНОНЮК Т.І.

КОАТУУ - Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України КОПФГ - Класифікація організаційно-правових форм господарювання КВЕД - Класифікація видів економічної діяльності КІСЕ - Класифікація інституційних секторів економіки

Дата останньої зміни 10 Грудня 2018
Цей сайт безкоштовний!